Zapalenie Zatok

Kremy na rozstępy – Odpowiadamy jak działają i dlaczego są skuteczne

Kremy na rozstępy – Odpowiadamy jak działają i dlaczego są skuteczne
5 (100%) 1 oceny

     Rozstępy są to blizny, które powstają na skórze, w sytuacji gdy nie jest ona w stanie rozciągnąć się w sposób wystarczający. Doprowadza to do pękania włókien kolagenowych. Pojawiają sie one w przypadku nagłego zwiększenia lub zmniejszenia masy ciała, na przykład podczas ciąży, czy też okresu dojrzewania. Dodatkowo duże znaczenie maja tutaj wahania hormonów, a ponadto przyjmowani antykoncepcji hormonalnej. Walka z tym problem nie należy do najłatwiejszych. Związana jest ona z ogromną dozą cierpliwości oraz wytrwałości. Jednym ze sposobów walki z rozstępami jest stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych. Czy kremy na rozstępy działają?

Czy kosmetyki na rozstępy działają?

strialys krem na rozstępy może być stosowany w ciąży     Stosowanie dobrych kremów na rozstępy to bardzo ważny etap terapii. Systematyczna pielęgnacja i stosowanie takich kosmetyków może przynieść bardzo dobre rezultaty. Jednakże podkreślić należy fakt, że kremy przyczynią się do zapewnienia znaczących rezultatów, gdy jesteśmy w początkowej fazie rozwoju. Im wcześniej wykażemy się reakcją na dany problem tym efekt będzie większy. Ważna jest także systematyczność, gdyż spodziewane wyniki jesteśmy w stanie osiągnąć po dłuższym, konsekwentnym stosowaniu omawianych tutaj kosmetyków.

      Przykładem kremu na rozstępy, który charakteryzuje się dużą skutecznością jest krem Strialys. Kosmetyk zawiera w swoim składzie zestawienie kompleksowo działających kosmetyków, które przyczyniają się do skutecznej walki z danym problemem. W składzie preparatu znalazły się bowiem składniki mające działanie regenerując. Podudzają one procesy odnowy elastyny oraz kolagenu. Zerwanie włókien kolagenowych należy bowiem do podstawowych przyczyn powstawania rozstępów. Ponadto opisywany preparat uwzględnia w swojej zawartości substancje działające nawilżająco. Podkreślić należy tutaj fakt, że sucha skóra jest bardziej podatna na powstawanie rozstępów. W związku z tym zapewnienie intensywnego nawilżenia jest nabiera tutaj istotnego znaczenia. Krem na rozstępy zawiera także w swoim składzie związki działające w sposób ujędrniający oraz uelastyczniający. Dzięki określonym właściwościom skóra może się rozciągać i to nie przyczyni się do powstania nowych zmian oraz pozwoli zmniejszyć już istniejące. Istotne znaczenie mają składniki działające w sposób wzmacniający na oraz zapwniające poprawę mikrokrążenia. To doprowadza do tego, że pozostałe składniki aktywne, są w stanie wchłonąć się skuteczniej. Pozwala to także na lepsze nawilżenie, odżywienie oraz dotlenienie tkanek. Skład kosmetyku jest naturalny, dzięki temu może on być wykorzystywany jako krem na rozstępy na piersiach.

Krem na rozstępy – składniki aktywne

     Składniki uwzględnione w zawartości kosmetyków na rozstępy powinny przyczyniać się do pobudzania wytwarzania włókien białkowych. Biorąc pod uwagę powyższe podkreślić należy fakt, że ważnym składnikiem takich preparatów jest kolagen. Inne ważne składniki kremów na rozstępy, na które należy zwrócić uwagę to: wyciąg z soi, wyciąg z wąkrotki azjatyckiej, związki krzemu, a także witaminy.

Wyciąg z soi ma w swoim składzie fitoestrogeny, które uczestniczą w procesie produkcji włókien białkowych. Ponadto zapewnia aktywność przeciwzapalną, a także elastyczność oraz jędrność, a co najważniejsze przyczynia się do zapobiegania powstawania rozstępów.

Wyciąg z wąkrotki azjatyckiej uwzględnia w swojej zawartości kwas madekassiowy oraz kwasy fenolowe, alkaloidy, fitosterole, witaminy oraz inne ważne składniki. Obecność tego składnika w kremach powoduje działanie przeciwzapalne, wpływa na elastyczność oraz jędrność.

Olej kokosowy na rozstępy zawarty w kremie powoduje podniesienie poziomu nawilżenia skóry, pozwalają na usuniecie trudniejszych rozstępów, którymi są „czerwone rozstępy”.Mają one także działanie przeciwutleniające, gdyż likwidują wolne rodniki, które przyczyniają się do powstawania uszkodzeń skóry. Wpływają także na regenerację tkanki łącznej.

Ważną kwestią jest to, aby kremy takie zawierały w swoim składzie witaminy, przede wszystkim A, E oraz C, gdyż powodują one opóźnienie procesu starzenia się skóry, poprawiają także jej miękkość oraz elastyczność.

     Podsumowując podkreślić należy fakt, że w tym przypadku należy wykazać się systematycznością w działaniu oraz dużą cierpliwością. Takie podejście przyczyni się do powstania znaczących efektów w walce z rozstępami.

 

 

 

 

6 odpowiedzi do artykułu “Kremy na rozstępy – Odpowiadamy jak działają i dlaczego są skuteczne

 1. Sara

  Vencia – przyczyn powstawania rozstępów jest wiele. Ogólnie to wszystko zależy od genetyki – jeśli ktoś u Ciebie w rodzinie miał rozstępy to możesz mieć już odpowiedź na swoje pytanie. Wpływ na powstawanie rozstępów mają również zaburzenia hormonalne – ciąża – gwałtowna zmiana masy ciała. Istnieje dużo sposobów na zmniejszenie ich widoczności, ale nigdy całkowicie nie zejdą. Aby nasze starania miały jakiś efekt trzeba dobrać odpowiedni krem i zastosować kuracje jak najszybciej. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat to poczytaj na https://strialys.pl/blog/jakie-wlasciwosci-powinna-miec-masc-na-rozstepy/ – mają tam bardzo fajnie artykuły na temat rozstępów.

 2. Róża88

  Ja natomiast korzystam z domowych sposobów. Wykonuje specjalne masaże za pomocą szorstkiej gąbki, której zadaniem jest pobudzenie krążenia i odbudowanie zerwanych włókien kolagenowych. Używam również specjalnej oliwki domowej roboty i po rozstępach ani śladu. Mi kremy na rozstępy nie są potrzebne:P

 3. Sabina

  Moim zdaniem lepiej zaopatrzyć się w dobry krem na rozstępy niż wydziwiać jakieś eksperymenty w domu. Taki balsam jest dokładnie przebadany zanim wejdzie na rynek i musi pewnie spełniać jakieś konkretne normy. Tworząc taki krem samodzielnie w domu możemy coś źle zrobić i potem będą problemy.

 4. Ogórek234

  Jeśli mamy silna psychikę to rozstępy nam nie straszne:) Kremu na rozstępy zawsze można używać może akurat nam pomoże. Ważne jest tylko aby taki kremik był wyposażony we wszystkie składniki, które wnikną głęboko w naszą skórę i odpowiednio ją nawilżą:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

87 − 80 =