Zapalenie Zatok

KREW W SPERMIE – OBJAW CHOROBY WENERYCZNEJ

KREW W SPERMIE – OBJAW CHOROBY WENERYCZNEJ
5 (100%) 4 oceny

Krew w spermie, w blisko 60% przypadków pozostaje objawem niezdiagnozowanym. Najczęściej pojawia się u młodych mężczyzn. W innych przypadkach świadczy o urazach mechanicznych, podrażnieniach lub patologicznie zachodzących zmianach na poziomie komórkowym. Często dowodzi też o obecności chorób, takich jak: kiła, rzeżączka, chlamydia, zakażenie wirusem HPV. Krew w spermie jest też częstym symptomem rozwijającego się, bądź naciekającego już raka, nowotworzenia czy stanów zapalnych i przerostu prostaty. Niektóre z chorób wenerycznych, choć nie dają żadnego typowego objawu, są wyjątkowo niebezpieczne, gdyż w postaci nieleczonej powodują raka.

KIŁA
Kiła wywołana jest krętka bladego i należy do chorób przenoszonych drogą płciową. Zarazić można się poprzez kontakt seksualny. Pierwsze objawy kiły pojawiają się zwykle 2-3 tygodnie po kontakcie seksualnym z osobą zakażoną. Na ogół pojawia się też owrzodzenie w miejscach intymnych. U mężczyzn jednym z możliwych objawów jest też krew w spermie. Pojawia się też owrzodzenie kształtów owalnych w okolicach intymnych. Ponieważ, jest niebolesne, często pozostaje niezauważone. Owrzodzenie goi się w ciągu 6 tygodni i zwykle jest zaraźliwe dla partnerów seksualnych. Kiła pozostawiona samoistnie sama sobie, będzie rozwijać się nadal i po okresie 3-6 tygodni bakterie pojawiają się we krwi. Istnieje wówczas spore prawdopodobieństwo przesączu krwi do spermy i moczu. Ponadto, dodatkowymi objawami są pogorszenie wzroku, naloty w jamie ustnej, powiększenie węzłów chłonnych, łysienie, zapalenie wątroby, nerek i mózgu. Ostatnim etapem nieleczonej kiły są powikłania ze strony ośrodkowego układu nerwowego (OUN), paraliż, zaburzenia oddychania, zapalenie stawów, otępienie umysłowe i ostatecznie – śmierć.

Więcej o chorobach wenerycznych na portalu:

Portal wenerologiczny drwenerolog.pl

HPV

Zakażenie wirusem HPV objawia się obecnością brodawek w miejscach intymnych. Na ogół są one twarde i niebolesne, zlokalizowane w okolicach odbytu. Nie ma żadnych dodatkowych objawów, poza ewentualną obecnością krwi w spermie i moczu. Faktem jest jednak, że nieleczona infekcja wirusem HPV prowadzi do raka i zapalenia narządów miednicy mniejszej u kobiet. Powoduje też bezpłodność. Wirus HPV wywołuje zmiany w nabłonkach, a więc powstające zmiany na tle nowotworowym nie rokują najlepiej, łatwo naciekają na inne tkanki. Są złośliwe. Najlepszą metodą zapobiegania jest unikanie przygodnych stosunków seksualnych. W przypadku zauważenia brodawek w okolicach intymnych należy czym szybciej udać się do lekarza specjalisty – ginekologa.

RZEŻĄCZKA

Rzeżączka jest typową chorobą przenoszoną drogą płciową. Nie daje żadnych charakterystycznych objawów poza bólem podbrzusza, serowatymi cuchnącymi wyciekami z cewki moczowej, obecnością krwi w spermie oraz ogólnym zmęczeniem i gorączką. Faktem jest natomiast, że nieleczona rzeżączka powoduje raka i bezpłodność.

2 odpowiedzi do artykułu “KREW W SPERMIE – OBJAW CHOROBY WENERYCZNEJ

  1. dobry nocnik

    Podobno coraz częściej w dużych miastach pojawia się rzeżączka. A właśnie jej objawem jest krew w moczu. Zresztą nawet jak ktoś jest przekonany, że nie mógł zachorować, to w takim przypadku i tak powinien zgłosić się do lekarza.

  2. Remigiusz

    Najgorsze jest to, że jak już się wirus HPV wbije do organizmu człowieka, to nie ma na razie żadnych szans na to, żeby się go pozbyć. Można wcześniej wziąć szczepionkę, ale to najlepiej mieć 12 lat, a i tak nie ma pewności, że HPV jeszcze nie ma w organizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 5 = 1