Zapalenie Zatok

Jak pozbyć się cellulitu z pośladków i ud?

Dodaj ocenę.

Pomarańczowa skórka to problem z jakim zmaga się wiele kobiet. Próbując go zwalczyć różnymi sposobami sięgają po drogie kremy i balsamy mające wg producentów zwalczyć cellulit w bardzo krótkim czasie a na dodatek ująć nam tu i tam po 2 kg. Jak się później okazuje oferowane szybkie efekty stosowania takich kosmetyków nie są widoczne, a my wydałyśmy kolejne pieniądze na bezskuteczną walkę z cellulitem. Niestety walka z pomarańczową skórką nie trwa krótko i musimy być przygotowani na długi bój. Cellulit najczęściej pojawia się w okolicach ud i pośladków, a u niektórych kobiet występuje także na piersiach.

Jak pozbyć się cellulitu z pośladków i ud?

dieta - przykładNajskuteczniejszą bronią w walce z cellulitem jest kompleksowe podejście do problemu. Ćwiczenia fizyczne, odpowiednia dieta i właściwe kosmetyki zapewnią, że efekty zobaczymy już po niedługim czasie. Pamiętajmy, że pominięcie choćby jednego z wyżej wymienionych czynników może spowodować, że efekty będą mniej widoczne i trzeba będzie na nie czekać zdecydowanie dłużej.

Ćwiczenia na dolne partie ciała

Niezastąpione przy walce z cellulitem. Wykonywać je można zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu. Przyspieszają rozbijanie kropel tłuszczu, metabolizm i przyczyniają się do usuwania złogów tłuszczu z okolic ud i pośladków.

Dieta

Jeśli nasze menu obfitowało w cukry złożone, produkty wysokoprzetworzone, o dużej zawartości soli i bogate w tłuszcze, należy radykalnie wyeliminować je z diety. W walce z cellulitem nie ma na miejsca. Nie powinnyśmy pozwalać sobie na dni, kiedy bardzo tęsknimy za takim produktami, zwalczy tę chęć pijąc szklankę wody. Poza tym należy dietę wzbogacić w warzywa i owoce, a także różnego rodzaju kasze i ryż.

Kosmetyki na cellulit ud i pośladków

Dobry kosmetyk na cellulit pośladków i ud powinien skutecznie sobie z nim radzić. Przy walce z cellulitem warto wybrać kosmetyk, który w 100% jest wykonany z naturalnych surowców. Kosmetyk taki nie może zawierać sztucznych związków takich jak silikony, parabeny i sls. Te dodatki nie przynoszą nam poprawy stanu skóry, a mogą nieść za sobą wiele skutków ubocznych. Składniki, które aktywnie oddziałują na cellulit, powinny wykazywać działanie uzupełniające i wzmacniające. Oprócz redukcji lipidów, co jest podstawową funkcją takiego kremu, powinien usuwać toksyny, poprawiać krążenie a także pielęgnować skórę, dzięki czemu może w pełni zastąpić nasz krem antycellulitowy do codziennego stosowania.

Jak wybrać najlepszy kosmetyk aby skutecznie pozbyć się cellulitu z pośladków i ud?

Wybieramy tylko te kosmetyki, które mają wyłącznie naturalny skład. Nie powodują podrażnień i mogą być stosowane przez osoby w różnym wieku z różnymi rodzajami skóry. W rozbijaniu i zwalczaniu lipidów najlepiej sprawdzi się  ekstrakt z bylicy boże drzewo a także kofeina. Składniki te nie tylko eliminują tłuszcz, ale także zapobiegają ponownemu odkładaniu się ich w tych okolicach. Z tego powodu są podstawowymi składnikami, jakie powinny znaleźć się w dobrym kosmetyku o działaniu antycellulitowym.
Kolejna grupa to składniki usuwające toksyny. Obecne w ciele toksyny otaczają adipocyty tj, komórki tłuszczowe i powodują ich wzrost jednocześnie uniemożliwiając ich eliminację. Składnikami o działanie detoksykującym są: ekstrakt z bluszczu, kasztanowca i alg.
Poprzez poprawę mikrokrążenia, krew może przetransportować złogi tłuszczu i toksyn, które są przyczyną cellulitu. Dobre mikrokrążenie pozwoli na dotlenienie, dobre nawilżenie i odżywienie skóry. Na poprawę mikrokrążenia wpływ mają: ekstrakt z bluszczu, ruszczyka, kasztanowca a także alg.

Pamiętajmy zatem o tym, że skuteczna walka z cellulitem ud i pośladków zależy od nas. A połączenie skutecznego i naturalnego kosmetyku, ruch i odpowiednia dieta zapewnią efekt, którym będziemy mogły się cieszyć przez długi czas.

Więcej informacji – Skuteczny krem na cellulit – Podstawa w walce z cellulitem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 3